Przyjmuje Pacjentki dorosłe i nastolatki od 15 roku życia (w obecności rodzica/opiekuna).
Obszar pomocy fizjoterapeutycznej:
problemy bolesnego współżycia i miesiączkowania, przygotowanie do porodu i połogu, nietrzymanie moczu i stolca, obniżenie narządów miednicy mniejszej, blizny po cesarskim cięciu i porodzie drogami natury, rozejście mięśnia prostego brzucha (DRA), bóle kręgosłupa i miednicy, aktywność w ciąży i po porodzie, ból spojenia łonowego, obrzęki, drętwienie kończyn, przygotowanie do zabiegów ginekologicznych
Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
Nie stresuj się! Podczas wizyty możesz liczyć na intymność i przyjazną atmosferę.
Ubierz się wygodnie. Nie mamy wymagań odnośnie stroju. Najważniejsze jest, żebyś czuła się swobodnie. W gabinecie do dyspozycji są spódniczki ginekologiczne, jeżeli będzie wskazanie od terapeuty i zgoda pacjentki na badanie wewnętrzne przezpochwowe.
Warto zabrać na wizytę wszystkie badania (obrazowe, laboratoryjne itp.) oraz kartę ciąży. Uzupełnią one wywiad przeprowadzony podczas spotkania z fizjoterapeutą.
Wizyta może odbyć się w dowolnym dniu cyklu, nawet podczas miesiączki (wszystko zależy od Twojego komfortu). Jeżeli dolegliwości i objawy związane są z fazą cyklu – wtedy warto, abyś zgłosiła się w momencie występowania tego problemu.
Koniecznie zanotuj pytania które Cię nurtują i chciałabyś je zadać. Pytaj śmiało, jestem tu by Ci pomóc.
mgr Karolina Mazur to Absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Certyfikowana Fizjoterapeutka Uroginekologiczna.
W oparciu o aktualna wiedzę medyczna zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką problemów związanych z dolegliwościami kobiecymi, ale również zaburzeniami całego kompleksu miednicy i kręgosłupa.
Edukuje i pracuje z pacjentkami na każdym etapie ich życia. Uczy jak dobrze i bezpiecznie przygotować się do nowej sytuacji życiowej i wdrożyć do aktywności nawyki, które pomogą pozbyć się bólu i usprawnią codzienne funkcjonowanie.
Fizjoterapia uroginekologiczna, fizjoterapia dna miednicy, dno miednicy, przygotowanie do porodu, poród, ćwiczenia mięśni dna miednicy, nietrzymanie moczu, nietrzymanie stolca, wysiłkowe nietrzymanie moczu, blizna po cesarskim cięciu, blizna po nacięciu krocza, fizjoterapia w połogu, mobilizacja blizny po cc, fizjoterapia w endometriozie, bolesne stosunki, wulwodynia, dyspareunia, pessar, pessaroterapia, obniżenie narządów miednicy mniejszej, obniżenie macicy, ćwiczenia w ciąży, ból miesiączkowy, fizjoterapia w bólu miesiączkowym, bóle kręgosłupa, ból, vulvodynia, pęcherz nadreaktywny, OAB, ból spojenia łonowego, rozejście spojenia łonowego, ból kręgosłupa, ból miednicy, oddech przeponowy, rozluźnianie przepony, oddech w ciąży, połóg, masaż w ciąży, Wzmacnianie mięśni dna miednicy, rozluźnianie mięśni dna miednicy, obrzęki, drętwienie kończyn, bóle stóp, odciążenie stóp, powrót do sprawności po porodzie, przygotowanie do zabiegów ginekologicznych, fizjoterapia p zabiegach ginekologicznych, ból menstruacyjny, napięte dno miednicy, rozejście mięśnia prostego brzucha, trening funkcjonalny kobiet, ból przy współżyciu, ćwiczenia po porodzie.